1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Coğrafi İşaret Tescil Komisyonu Toplantısı Yapıldı

 

İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak başlatmış olduğumuz başta ilçemiz olmak üzere sorumlusu olduğumuz 7 ilçeye ait coğrafi işaret alınabilecek ürünler için oluşturmuş olduğumuz komisyonumuzun ilk toplantısı odamız toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda ilk etapta 2 ürün için tescil başvurusunda bulunma kararı alındı. İnebolu Ekmeği ve İnebolu Kızılcık Tarhanası ile coğrafi işaret tescilinde ilk adımı atmış bulunduk. Oluşturulan komisyonda Komisyon Başkanı İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şakir İŞERİ, Komisyon üyeleri, İnebolu Belediyesi Meclis Üyesi Mete YENİ, İnebolu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet İŞERİ, İnebolu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin ÇAKIR, Kastamonu Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nden Yrd. Doç Dr. Müge Hendek ERTOP, Yrd. Doç. Dr. Senem YETGİN ve imalatçılardan Kemal BAŞOĞLU ile Orhan BAŞ yer aldı. 

İnebolu Ekmeği ve İnebolu Kızılcık Tarhanası için komisyon olarak çalışmalarımız başlamış olup, diğer ilçelerimizin de ön plana çıkmış önerilen ürünleri için de ilerleyen zamanlarda başvurularını yapacağız.

Komisyona katılım sağlayan komisyon üyelerine katılımlarından ve katkılarından ötürü teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.